[Zagraj] 2x0ng
2x0ng

Nie jestem rogalikowym entuzjastą i granie w rogaliki – jakiekolwiek, chociażby te stworzone przy okazji 7DRL — rozważam dość sceptycznie. Bardzo mnie jednak cieszy, że wśród setek gier tego typu pojawia się wiele wychodzących poza konwencję gatunku, wybijających się czymś nowym i ciekawym. Trochę ich jest, ale waszą uwagę chciałem skupić na 2x0ng, które dostarczyło mi nieco ponad godzinę bardzo przyjemnej zabawy.

2x0ng pobrać możecie stąd. Na czym polega? Nie jest niczym abstrakcyjnym i niewyjaśnialnym, operuje na kilku prostych zasadach: gracz potrafi ciskać kwadratem (niczym bumerangiem), kwadrat ten zmienia kolor zależnie od tego, w co uderzy; odpowiedni kolor kwadratu pozwala otwierać bariery o tym samym kolorze. Oczywiście we wszystkim przeszkadzają mu różnej maści wrogowie.

Co w 2x0ng ciekawe, to to, w jaki sposób gra rozwija się na kolejnych poziomach i jak genialnie są one generowane — przeciwnicy wahają się od kolorowych tykających bomb po pikselowe stworzenia przypominające komórkowego snake’a, a pojedyncza bariera na początku gry staje się po jakimś czasie ciężką do rozgryzienia, multikolorową łamigłówką. Prosty pomysł, szybka nauka, ale pot i łzy po kilkunastu minutach rozgrywki. Gra nie tylko dla ludzi, którzy kochają się w roguelikach.

[2x0ng]

09.04.2013 at 02:02

Hi, this is David O’Toole :) Thanks for checking out my game.
I just want to correct one error—2x0ng is NOT a 7DRL entry. I made 2x0ng over a period of a few months. But they happened about the same time, I hope I didn’t cause any confusion.

    09.04.2013 at 02:31

    Ouch, that’s a huge mistake. Fixed :)!

Odpowiedz!