[Zagraj] 9 Months In, gra o kobiecie w ciąży odsiadującej wyrok w więzieniu
12884_1

W grach rzadko pozwala się nam wcielić w kobietę, która nie jest biegającymi przerośniętymi gruczołami mlecznymi. Jeszcze rzadziej w kobietę kobiecą do tego stopnia, żeby być w ciąży. Ale na pewno nigdy dotąd nie pozwolono nam wcielić się w kobietę-prawniczkę, która jest w 9 miesiącu ciąży, odsiaduje wyrok w więzieniu i właśnie oskarżono ją o zamordowanie przyjaciółki z celi.

9 Months In zaczyna się w więziennej pryczy. Bohaterka wstaje nad ranem i, jak to kobieta w ciąży, wyrzuca z siebie trochę wymiocin prosto do więziennego klozetu. Kiedy próbuje obudzić współwięźniarkę, Susie, okazuje się, że ta nie żyje. Alibi brak, więc  porucznik oskarża o zbrodnię właśnie bohaterkę. Sprawa szybko jednak nabiera tempa i coraz bardziej się komplikuje. Kobieta z celi obok — Carla — zeznaje, że słyszała dziwne głosy zeszłej nocy. Może pigułki, które trzyma pod swoją kołdrą, mają jakiś związek z morderstwem? Co dozorca więzienia chowa w swojej szufladzie i dlaczego? Jaki związek ma dziecko w brzuchu bohaterki z Susie i Carlą?

Przygodówka jak to przygodówka — pełna zagadek, zwrotów akcji i klikania na oślep myszką szukając obiektów, w które akurat trzeba kliknąć. Co jednak wyróżnia 9 Months In i co zafascynowało mnie od pierwszych screenshotów, to bohaterka, w którą możemy się w grze wcielić. Po wszystkich Tomb Raider, Resident Evil i innych dobrze sprzedających się grach, w których kobiety były do bólu bezpłciowe, chciało się wreszcie zagrać kimś tak bezpośrednio kobiecym. Kimś, kto wiecznie przypominałby o tym, że nie jest jedynie kukiełką wyposażoną w narządy płciowe, chociażby za pomocą animacji czułego uciskania brzucha, której w żadnej zwykłej grze nie zobaczymy.

I choć bardzo szybko się do tej bohaterki przyzwyczaiłem, skupiając się na przygodówkowych zagadkach i intrygach, 9 Months In powinno być inspiracją dla większych tytułów, które w podobny sposób mogłyby przebić pewne bariery w świecie gier.

[9 Months In]

31.03.2013 at 22:04

Ale skoro to o kobiecie w 9 miesiącu ciąży to gruczoły będą przerośnięte ;D

    02.04.2013 at 17:44

    W sumie tak, nie wziąłem tego pod uwagę ;D.

Julia
04.09.2013 at 16:42

jak w to zagrać?

Odpowiedz!