Spiffy Goats i nowy projekt — Glorious: Companions
obrazek-ladny-bardzo

Spiffy Goats to trzyosobowe, niezależne studio, które ma już na koncie Rune Masters – ciekawe połączenie RPG i match-3. Wraz ze startem nowej strony ekipa ogłosiła prace nad projektem Glorious: Companions.

Gra ma być turową, multiplayerową strategią osadzoną w Navaroth, świecie znanym z Rune Masters. Do dyspozycji dostaniemy 9 frakcji różniących się rodzajami jednostek, taktyką gry i ekwipunkiem dla postaci. Tych ostatnich rozwijać będziemy mogli poprzez zdobywanie poziomów i customizowanie umiejętności. Całość ukierunkowana jest na sieciowy multiplayer, ale twórcy udostępnią też tryb dla jednego gracza, w którym będzie można ćwiczyć i eksplorować świat gry.

interface-final

Po screenshoot’cie i zapowiedziach projekt wydaje się być niemałych rozmiarów — tym bardziej jak na 3-osobową grupę twórców — ale warto mieć na uwadze, że to nie pierwsze podejście Spiffy Goats do Glorious. Kilka lat temu tworzyli oni tę samą grę w dwóch wymiarach i udało im się ukończyć dobrze przyjętą, grywalną wersję alpha. Teraz, dzięki Rune Masters i zawieszonemu Adventures of Balthazar Ayen, twórcy nabrali doświadczenia i powracają do projektu z konkretnym zapleczem.

Jak dotąd Spiffy Goats opublikowało jedynie krótką zapowiedź gry z poglądowym screenshotem i opis dwóch jednostek frakcji Anderian — na więcej informacji musimy na razie poczekać.

[Spiffy Goats]

Odpowiedz!