[Recenzja] BIT.TRIP presents Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien
xbuttons_bittrip_runner_2_ss1

Trzy lata temu Bit.Trip Runner odbił się w świecie gier niezależnych sporym echem — pomysł na rytmiczną platformówkę w retro klimacie załapał i Runner wybił się spośród pozostałych gier z serii Bit.Trip. Nike Air Max 2017 Heren blauw Na drugą odsłonę czekać musieliśmy długo, bo aż dwa lata, ale warto było, naprawdę warto: Bit.Trip Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien na start trafia na najważniejsze platformy (Steam, PS3, Wii U, X360, PSVita) i jest jednym z najbardziej wciągających indyków, w jakie zdarzyło mi się grać.

Trzon gameplayu pozostaje taki sam — w rytmach retro bitów biegamy po scrollowanych poziomach podskakując, wyginając się, zbierając monety i sukcesywnie przyspieszając; zmieniła się za to cała reszta i, kiedy już przyzwyczaimy się do kilku innowacji, ciężko nie przyznać, że zmieniła się na lepsze. Każdą część składową gry przemyślano i dopicowano, pozostawiając jednak charakterystyczny i wciągający “feeling” jedynki.

Tak więc nadal zdobywanie monet czy pokonywanie przeszkód tworzy muzykę, a zbieranie czerwonych krzyżyków — podkręca ją i przyspiesza. W żadnym stopniu nie zostało zniszczone to, co różni Runnera od czterdziestu innych Canabaltów: nauka gry w Bit.Trip Runner przypomina naukę gry na instrumencie. Wykorzystując coraz więcej przycisków własnoręcznie tworzymy coraz więcej muzyki i coraz bardziej chce się ją tworzyć. Nike Air Max 2018 Femme Każda niezebrana moneta czy inna znajdźka psuje rytmikę i melodię poziomu, więc każdą monetę i inną znajdźkę czujemy się zobligowani zebrać.

Układ map może kojarzyć się trochę z Super Meat Boyem — ale jak już czerpać inspirację, to od najlepszych. Nike Air Max 2016 Rosso Uomo

Monetowe zbieractwo i grindowanie poziomów nagradzane jest dodatkowymi planszami. nike air jordan 11 homme Im bardziej się do tego przyłożymy, tym więcej postaci i kostiumów dla nich odblokujemy. A że i bohaterowie, i ich kostiumy są szalenie zabawnie zaprojektowane, całość skutecznie motywuje i sprawia, że zbieractwo-grindowanie w Runnerze nareszcie nabiera sensu. Człowiek-odwrócona-syrena w sandałach i obleśnych majtach z tułowiem ryby… New Balance 1400 femme to tylko jeden z wielu przykładów, które można by wymieniać.

Dochodzi też element arcade, czy raczej — dopiero w tej części serii dałem radę go zauważyć. Nike Air Max 95 damskie Po ukończeniu poziomu widzimy najwyższe wyniki punktowe w nim osiągnięte i, o ile macie myk do rywalizacji, przechodzenie plansz po dwadzieścia razy zastanawiając się, jak zdobyć w nich jeszcze więcej punktów, to w Bit.Trip Runner 2 norma.

Najbardziej drastyczną zmianą, która szokowała fanów już przy pierwszych teaserach projektu, jest oprawa graficzna. Oglądając trailery nie trudno odnieść wrażenie, że przeskok na full 3D może zrujnować retro-feeling gry i jest w tym trochę racji — ale design oprawy, a szczególnie inspirowany chiptune’ami soundtrack, nadal jest retro, tylko mniej bezpośrednio. adidas nmd damskie Dzięki czemu target gry jest też troszkę szerszy.

Słowem kluczowym jest jednak “urozmaicenie”, czyli to, czego brak recenzenci bardzo często wytykali pierwszemu Runnerowi. mu legend zen basket new balance Tym razem twórcy dali z siebie wszystko: każda z wysp-światów utrzymana jest w innym audio-wizualnym klimacie, a przez całą grę, czyli ponad 120 poziomów, nowe elementy gameplayu pojawiają się i zabawiają na nowo dokładnie w momencie, kiedy dotychczasowe mamy już dobrze opanowane.

A jest ich strasznie dużo i Gaijin Games słusznie zaleca używanie gamepada — w pewnym momencie umiejętne wykorzystywanie ośmiu klawiszy zaczyna sprawiać trudności. Wprawdzie Runner wychodzi naprzeciw legendom o niemożliwych zdolnościach manualnych potrzebnych do jego ukończenia, wprowadzając trzy wyważone poziomy trudności i opcjonalne checkpointy… Ale gra, choć bardziej przystępna, nadal potrafi porządnie dać w kość — mimo przeskoczenia z trybu “just right” na “quite easy” i nie przeskakiwania checkpointów.

Drugi Runner i wprowadzone w nim innowacje zdają się być naturalnym rozwojem serii i, jednocześnie, poprzeczką, której żadna biegana zręcznościówka nie przeskoczy przez najbliższe x czasu. mu legend zen for sale Air Jordan Retro 9 Ale mimo to pamiętajmy, że Bit.Trip Runner pozostaje tym samym, czym był od samego początku: uśmiechem na twarzy, kiedy łapiemy czerwony krzyżyk, a muzyka nabiera energii… nike free 4.0 flyknit uomo i nerwowym ciskaniem padem w ścianę przez ludzi, którzy po prostu nie są do tego typu gier stworzeni.

Tosh
14.03.2013 at 20:47

Jak zwykle twoje teksty to jest taki flow jak poranny strumień uderzający o porcelitową muszlę, czekam na więcej. W runnera grałem zdecydowanie za krótko, ale druga część dołącza do pierwszej na wishliście.

  14.03.2013 at 21:38

  I jak zwykle bardzo mnie cieszy, że ratujesz feedbackiem pustki pod artami ;).

Adam
25.06.2013 at 11:44

Jak ustawić grę na padzie, mam pada, działa w grach, np. super meat boy, bez ustawiania a w runner 2 nie działa POMOCY!

  kamil118
  10.01.2014 at 22:33

  Wlaczasz pad/masz wlaczony podzasz odpalenia, dajesz jakakolwiek komede i sie przestawia na pada

  Dudu66
  11.01.2014 at 11:01

  polecam pobranie x360ce

Odpowiedz!